Zakończenie sezonu

Miniony weekend był niezwykle pracowitym okresem dla zawodników i zawodniczek tenisowej sekcji UKS „Chrobry” Gizałki. W dniach 26 – 27 kwietnia 2019 roku w Mławie w Mistrzostwach Polski Juniorek startowała Majka Majdecka. Jej występ nie przyniósł spektakularnego sukcesy, gdyż już sam awans do zawodów najwyższej krajowej rangi dla podopiecznej trenera Andrzeja Poźniaka, która debiutuje w kategorii juniorek jest dużym osiągnięciem. Majka Majdecka wystąpiła w turnieju indywidualnym zajmując miejsce w przedziale 49-64, w turnieju deblowym grając w parze z zawodniczką LKTS Luboń Natalią Piechotą sklasyfikowana została na miejscu 17-32, oraz w grze mieszanej występując z Damian Szczerbą z MSZS Świdwin ukończyła zawody na pozycji 49 – 62. W tym samym czasie w Zdunach klubowe koleżanki Majki rywalizowały w Mistrzostwach Okręgu Południowa Wielkopolska Juniorek i Juniorów. Dziewczęta „Chrobrego” po raz kolejny potwierdziły swoją zdecydowaną dominację w dawnym województwie kaliskim zajmując wszystkie miejsca na podium.

Złoty medal wywalczyła Ewa Mazurek, srebrny odebrała Wiktoria Jankowiak, która o tę pozycję w okręgowym czempionacie stoczyła znakomity pojedynek z Adrianną Kitowską. Poziom sportowy meczu Jankowiak – Kwitowska, jego dramaturgia przebieg i wymiany, zostały nagrodzone oklaskami obserwatorów. Czwarta z reprezentantek „Chrobrego” Klaudia Słupska sklasyfikowana została na pozycji VII a broniący honoru chłopców z Gizałek w turnieju indywidualnym Wiktor Borowski zajął miejsce w przedziale 13 – 15. Zgodnie z przewidywaniami przebiegał turniej par deblowych a w finałowej rozgrywce naprzeciw siebie stanęły Wiktoria Jankowiak z Adrianną Kwitowską i Ewa Mazurek grająca z Klaudią Słupską. Rutyna Ewy Mazurek wspierana ambicją najmłodszej z reprezentantek „Walecznego króla” wzięła górę nad kolejnymi aspiracjami najlepszych w okręgu kadetek. Tak więc Ewa Mazurek wywalczyła kolejny złoty medal mistrzostw a dla Klaudii Słupskiej był to pierwsze medal w tej kategorii wiekowej. Srebrny medal odebrany przez Adriannę Kwitowską i Wiktorię Jankowiak był dwudziestym zdobytym przez zawodników i zawodniczki „Chrobrego” w tegorocznych mistrzostwach kończących indywidualny sezon sportowy tenisa stołowego 2018/2019. W niedzielę 28 kwietnia 2019 roku sala sportowa Szkoły Podstawowej w gizałkach była świadkiem innego wydarzenia sportowego w którym główne role grali tenisiści stołowi „Chrobrego” Gizałki. Seniorska sekcja po zdobyciu drugiego miejsca rozgrywkach grupy pierwszej V ligi podejmowała w pojedynku barażowym o awans do IV ligi zwycięzcę grupy drugiej zespól UKS „Prosna” Grabów. Drużna „Chrobrego” występująca przez cały sezon w składzie: Radosław Filipiak, Majka Majdecka, Jacek Borowski i Andrzej Glapa , sprawił sporą niespodziankę wygrywając faworyzowanych rywali 10 : 8. Tej dwupunktowej przewagi już za tydzień Gizałki będą bronić w pojedynku rewanżowy w Grabowie.